top of page

התחדשות עירונית

מבלי לפגוע בתמורות של בעלי הדירות

בפרויקטים  של התחדשות עירונית הכלל הראשון והחשוב במעלה  הוא לא לפגוע בתמורות 

שמגיעות לבעלי הדירות. התמורות הבסיסיות הקיימות בעת הזו ב 2022 בד"כ הן אחידות לכולם 

12 מ"ר נוספים על הקיים. לרוב מתווספת מרפסת שמש, מעלית ,חניה תת קרקעית ועוד שטח לדירה כ 12 מ"ר 

יש מקרים יוצאים מהכלל תלוי בשטח הקרקע ובמס' בעלי הדירות ברגע שיש רווחיות ליזם וניתן להוסיף תמורה יהיה פרויקט ישנן תוכניות קרקע מוסדיות שהכל מוכתב ועל פי זה מקבלים החלטות ופועלים בהתאם לוועדות ולתוכניות ולכן לא ניתן לשחק עם התמורות לבעלי הדירות וככל שחולף הזמן מטמעטות התמורות. כי העיריות מפקיעות שטח מהקרקע לרווחת התושבים. 

אופצייה לליווי מלא עד קבלת המפתח

This is a Paragraph. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start editing the content and make sure to add any relevant details or information that you want to share with your visitors.

מובילה פרויקטים לקו הסיום

להוביל את התהליך מאפס ל 100

התהליך יכול לקחת כעשור ולפעמים יותר .

אני מתנהל בהתאם לרוח התקופה 

זה כמו ריצה למרחקים ארוכים , בדרך יש מהמורות וקשיים  ומה שתקף לכעת  עלול להשתנות בהתאם למדיניות הממשלה  כך כל הזמן אני מתמודדת עם  שינויים מהצד המוסדי ושינויים מצד התכנוני וכו,

תמיד לצד בעלי הדירות אנו צועדים בבטחה ומשתנים בהתאם 

מה שבטוח הזמן משלב התחדשויות בתחום לעיתים לטובת בעלי הקרקע ולעיתים פחות משתדלת לתת ליווי עם בטחון לבחור עבורם את היזם המתאים  כולל כל אנשי המקצוע הההנדרשים כמו מפקח שתפקידו לפקח על טיב הבניה והחומרים על מהנדס בניין על שמאי על קבלן על עו"ד המייצג דיירים ועל נציגות הבניין מורכבות שכוללת בתוכה אין ספור תפקידים והמארגן אחראי לכל הקבוצה המכובדת הזו ...בכל שלב ושלב אני מעורבת ופעילה עד לקו הסיום שהבניין מוכן .

מגשרת בין כל הצדדים היזם, העוד"ים,השמאים,המפקחים וכו'

 

מארגנת בעלי דירות בפינוי בינוי

שנת 2017 היתה עבורי שנת יצירה ועשייה רבה בתחום התחדשות עירונית 

זו השנה שלראשונה הבנתי שעתיד הנדל"ן  הוא בהתחדשות עירונית, והתחלתי לפעול בעיר ר"ג שהיא מהחלוצות בתחום . הבנתי שהבניינים ישנים מאוד והאופציה של מלחמה וטילים שינחתו מצריך מבנים בטוחים יותר המאפשרים מרחב הגנה לבעלי הדירות ולכן ישנה מחויבות ליצר בכל דירה ממ"ד ומשם קיבלתי החלטה לצאת לפעולה בתחום והתחלתי מבניין קטן ומשם יצרתי קשת רחבה של אנשי מקצוע ובעלי עניין בתחום והתפחתי בצורה משמעותית כך שהפניות לא אחרו להגיע מבעלי דירות

למרות שהריצה היא למרחקים ארוכי טווח. לרוב בעלי הדירות לא מתלהבים לתת את הדירה להריסה 

קיים חשש לאבד את הדירה ולכן יש צורך בגורם שמארגן את התהליך מבראשית ומאז יצאתי לדרך עם הרבה סבלנות ואמונה בתהליך הכל כך מורכב. אני נסמכת על הידע שרכשתי וצברתי עם השנים ובמשפטן צמוד כדי לא לטעות . רכשתי מידע וכלים לאורך השנים מה ניתן להפיק מהקרקע? מה העיריה מתכננת לאותה השכונה ולאותו הרחוב? מה התמורות שניתן להעניק לבעליי הדירות? האם העיסקה כלכלית ?

ברגע שכל הנושאים מטופלים והמידע לבעלי הדירות מועבר באופן ברור וגלוי ניתן לצאת לדרך בשיתוף פעולה ובהצלחה רבה כך שכולם נהנים ומרוצים. ראשית לארגן כנסים ולתת מידע על תהליך מורכב וארוך וכאשר יש אמון ניתן  להחתים את בעלי הדירות על הסכם 

ומשם אני יוצאת לפעולה

מהשלב ההתחלתי של בדיקת כדאיות של הפרויקט ועד לקבלת ההיתר

This is a Paragraph. Click on "Edit Text" or double click on the text box to start editing the content and make sure to add any relevant details or information that you want to share with your visitors.

ספרו לי מה אתם צריכים...

ככל שתתנו לי יותר פרטים כך אוכל לעזור יותר (:

תודה! אחזור אליך בהקדם
21231691_160432551202770_402560704138925933_n.jpg
bottom of page